28 роковини відходу у вічність владики Володимира Маланчука

29 серпня, 2018

22.07.1960 –27.11.1982

владика ВОЛОДИМИР Маланчук

титулярний єпископ Епіфанійський

перший Апостольський екзарх українців Франції

Народився  20 серпня 1904 у с. Базар Чортківського повіту, Королівства Галичини та Володимирії, Австро-Угорської імперії (нині: с. Базар Чортківського району Тернопільської області України).

Вступив до Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів)

21 вересня 1925 р. склав вічні обіти у Чині Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів)

26 квітня 1931 р. – отримав ієрейські свячення

Протоігумен Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів) у Канаді

22 липня 1960 року –  папа Римський св. Йоан XXIII номінував о.-протоігумена Володимира Маланчука  титулярним єпископом Епіфанії Сирійської та призначив екзархом новоствореного Апостольського екзархату українців-католиків візантійського обряду у Франції.

19 лютого 1961 року – митрополит Вінніпезький Максим Германюк у співслужінні єпископів стемфордського Амврозія Сенишина та торонтського Ісидора Борецького уділив єромонаху Володимиру Маланчуку архієрейську хіротонію у м. Вінніпеґ

19 березня 1961 року – архиєпископ Паоло Бертолі, папський нунцій у Франції, в Соборі св. Володимира звершив Чин інтронізації владики Володимира Маланчука на екзарха Апостольського екзархату українців-католиків візантійського обряду у Франції.

1962 – 1965 – активний учасник ІІ Ватиканськго Собору

27 листопала 1982 р. – папа Римський св. Йоан-Павло ІІ прийняв відставку єп. Володимира Маламчука у зв’язку із виходом в емеритуру (пенсію).

Повернувся у Канаду, у монастир Чину Найсвятішого Ізбавителя (редемптористів)

29 серпня 1990 р. – єп. Влодимир Маланчук помер, у Канаді.